Επιβλητική νίκη για τις Κορασίδες του Α.Σ. Φαρσάλων στον Τύρναβο

Με εμφατική νίκη 3-0 σετ επί της Ακαδημίας Τυρνάβου, συνέχισαν την ανοδική τους πορεία οι Κορασίδες του Α.Σ. Φαρσάλων για το πρωτάθλημα Βόλλεϋ.

Σε ένα παιχνίδι που κυριάρχησαν από την αρχή μέχρι το τέλος, οι αθλήτριες του Χρήστου Μανετζή έδειξαν την ανωτερότητά τους και πήραν δίκαια τη νίκη.

Στο πρώτο σετ, η ομάδα του Αθλητικού, παρά την αρχική πίεση από τις γηπεδούχους, κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό της και με ένα εντυπωσιακό σερί πήρε διαφορά ασφαλείας, κλείνοντας το σετ με 18-25.

Στα επόμενα δύο σετ, η υπεροχή του Α.Σ. Φαρσάλων ήταν ακόμη πιο εμφανής. Οι φιλοξενούμενες πήραν από νωρίς το προβάδισμα και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην Ακαδημία Τυρνάβου, κατακτώντας τα σετ με 17-25 και 9-25 αντίστοιχα.

Α.Σ. Φαρσάλων: (Μανετζής Χρήστος): Αναγνωστοπούλου Φωτεινή, Βερόγκου Γεωργία, Σκουμπωτή Γεωργία, Βασιλειάδη Εύα, Σόρκου Μελίνα, Παπαδοπούλου Έφη, Τσιάμπα Μιχαηλία, Πατσή Δανάη.