Ήττα στην πρεμιέρα για τον Αχιλλέα Φαρσάλων

Δεχόμενος τρία γκολ σε τριάντα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αχιλλέας Φαρσάλων ηττήθηκε με σκορ 3-0 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΝΛ κατηγορίας απέναντι στον Χείμαρρο Μαρμαρίνης.

Ο Αχιλλέας Φαρσάλων είχε τις δικές του καλές στιγμές με τους Τσιτσικλή, Βασίλη Μαργαριτόπουλο και Κομισόπουλο όμως δεν κατάφερε να σκοράρει. Από την άλλη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 60′ με τον Κρητικό, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 75′ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Το τελικό 3-0 για τον Χείμαρρο Μαρμαρινής διαμόρφωσε στο 90′ ο Δημητρέλης.

Η Σύνθεση

Αχιλλέας Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Τσαπραΐλης, Καψιώχας, Ζησόπουλος, Αλεξίου, Ζαμάνης (80′ Πίσλι), Μαργαριτόπουλος Θ., Μουτκανάς (46′ Μπουλούτσος), Μαργαριτόπουλος Β. (75′ Πελεκούδας), Τσιτσικλής, Τλούπας, Κομισόπουλος (60′ Μπολούτσος).