Ξεκίνησαν οι εγγραφές στην Ακαδημία Αχιλλέως Φαρσάλων που βαδίζει στον 30ο χρόνο της λειτουργίας της και φέτος θα λειτουργήσουν συνολικά 6 τμήματα και πιο συγκεκριμένα: Κ-16 (2009-10), Κ-14 (2011-12), Κ-12 (2013-14), Κ-10 (2015-16), Κ-8 (2017-18), Κ-6 (2019-20).
Όπως αναφέρει η ανακοίνωση της Ακαδημίας: “με ιδιαίτερη χαρά σας ενημερώνουμε πως για 30ο χρόνο θα συνεχίσουμε να προσφέρουμε μια υγιή διέξοδο στα παιδιά του ευρύτερου Δήμου Φαρσάλων μέσα από το ποδόσφαιρο.”
Οι εγγραφές και η πρώτη συνάντηση για το τμήμα της Κ-16 θα ξεκινήσουν την Δευτέρα 26 Αυγούστου, ενώ για τα υπόλοιπα τμήματα την ερχόμενη Δευτέρα 3 Σεπτεμβρίου, στο Δημοτικό Στάδιο Φαρσάλων και στα βοηθητικά γήπεδα της πόλης!
Με κάθε εγγραφή δώρο το επετειακό μπλουζάκι της Ακαδημίας.
Σε συνέχεια της ανακοίνωσης αναφέρονται τα εξής: “Συνεχίζουμε με την ίδια και περισσότερη όρεξη να κάνουμε αυτό που μας ευχαριστεί πρώτα απ’ όλα, μένοντας πιστοί στις ιδέες και τη φιλοσοφία μας…: την ανάδειξη των αξιών του αθλητισμού μέσα από τη χαρά του παιχνιδιού.
Παίζουμε – Μαθαίνουμε – Αγαπάμε το ποδόσφαιρο!
Για οποιαδήποτε πληροφορία είμαστε στη διάθεσή σας!
Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 6979705230″