Διάκριση πέτυχαν οι μαθήτριες της Γ’ Λυκείου του 1ου ΓΕΛ Φαρσάλων Άννα Σταφύλη και Κωνσταντίνα Μαρία Τσαντοπούλο, λαμβάνοντας τον τιμητικό Β΄έπαινο, για τη συμμετοχή τους στον Πανελλαδικό διαγωνισμό ζωγραφικής σε τελάρο που διοργάνωσε ο Τομέας Νεότητας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού (Ε. Ε. Σ) και συμμετείχαν στην θεματική ενότητα: «Ο πόλεμος μέσα από τα παιδικά μάτια».
Το βράδυ του Σαββάτου 15/6 στο κατάμεστο Ωδείο Αθηνών πραγματοποιήθηκε η τελετή απονομής βραβείων και επαίνων στους μαθητές που συμμετείχαν στους τρεις Πανελλαδικούς νεανικούς διαγωνισμούς του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.
Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος εκπαιδευτικών του 1ου ΓΕΛ Φαρσάλων συγχαίρουν τις μαθήτριες της Γ ‘Λυκείου του σχολείου Άννα Σταφύλη και Κωνσταντίνα Μαρία Τσαντοπούλου για τη συμμετοχή τους κατόπιν παρότρυνσης της εκπαιδευτικού Χρυσούλας Φούφα.